SearchProductController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\Block\SearchProductController::index" |
| _route | "block_search_product" |
| _route_params | [] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#5496 #template: "Block/search_product.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-charset | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| accept-language | "en-us,en;q=0.5" |
| authorization | "" |
| cache-control | "max-age=0" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "XSRF-TOKEN=eyJpdiI6ImRkQnd3QkhQRzF4dlk1ZjA4aEQyamc9PSIsInZhbHVlIjoiVzFUdzZCRnJ1K2hvenNEenZJY0lHS1Q1MjZRenVBbk5vYlhmYlJmTW5zaFlIeU9QR0xGZ1d5UGJ3aUR6QXI5dE02MW93NE9HbHFBSXNpTDlUNnpzSnpFNGxKMUg1YmVwL2tXSENxK1FRMW9tOXFkeXo0S3dtcFdYRUMwbUZ4ZC8iLCJtYWMiOiI4YmYwZWRmMzc5MTliYTVhMDYwNGNjZGZiYjczYzk5MDQyYTNkZDMzMTg3ZDVjOTY2MWIyZmJjMjgwNzRhMmZhIiwidGFnIjoiIn0%3D; psadmin_session=eyJpdiI6Ik55dnEyakl2U21ER0VmcTlOM1QzR1E9PSIsInZhbHVlIjoicW1RbUFpN3d1ZStSZmJzay9yaHdZSjJaRlJLMW5PTEk0VGxtWDBUNEZmNjlmV0E3R2hnVkErYzlhMGxMaWVhbzByVzY2eHU5SHAzeXZ6SHlERDUrZFRpOTljMmIvZTVBOW85VTIycVpUY1pteXAxQjdoY0NVamlWcGtaZlp1THQiLCJtYWMiOiI3YmFmZDc0YTU3NWIxYTgxZGVkMGRmZGI3NzA3MTYyZTIyMmVkZTkyMzczN2I3NDVmODQxYzg0NTM2Y2NjZGI4IiwidGFnIjoiIn0%3D; eccube=h0ods6o55b6r1ucp36rh8l476g" |
| forwarded | "for="216.73.216.164";host="test.pcshop.jpn.com";proto=http" |
| host | "test.pcshop.jpn.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-nf685 (squid/6.10)" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.164" |
| x-php-ob-level | "3" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 01:11:58 GMT" |
| set-cookie | "maintenance_token=deleted; expires=Thu, 03-Apr-2025 01:11:57 GMT; Max-Age=0; path=/; httponly" |
| x-debug-token | "84a5e1" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| XSRF-TOKEN | "eyJpdiI6ImRkQnd3QkhQRzF4dlk1ZjA4aEQyamc9PSIsInZhbHVlIjoiVzFUdzZCRnJ1K2hvenNEenZJY0lHS1Q1MjZRenVBbk5vYlhmYlJmTW5zaFlIeU9QR0xGZ1d5UGJ3aUR6QXI5dE02MW93NE9HbHFBSXNpTDlUNnpzSnpFNGxKMUg1YmVwL2tXSENxK1FRMW9tOXFkeXo0S3dtcFdYRUMwbUZ4ZC8iLCJtYWMiOiI4YmYwZWRmMzc5MTliYTVhMDYwNGNjZGZiYjczYzk5MDQyYTNkZDMzMTg3ZDVjOTY2MWIyZmJjMjgwNzRhMmZhIiwidGFnIjoiIn0=" |
| eccube | "h0ods6o55b6r1ucp36rh8l476g" |
| psadmin_session | "eyJpdiI6Ik55dnEyakl2U21ER0VmcTlOM1QzR1E9PSIsInZhbHVlIjoicW1RbUFpN3d1ZStSZmJzay9yaHdZSjJaRlJLMW5PTEk0VGxtWDBUNEZmNjlmV0E3R2hnVkErYzlhMGxMaWVhbzByVzY2eHU5SHAzeXZ6SHlERDUrZFRpOTljMmIvZTVBOW85VTIycVpUY1pteXAxQjdoY0NVamlWcGtaZlp1THQiLCJtYWMiOiI3YmFmZDc0YTU3NWIxYTgxZGVkMGRmZGI3NzA3MTYyZTIyMmVkZTkyMzczN2I3NDVmODQxYzg0NTM2Y2NjZGI4IiwidGFnIjoiIn0=" |
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| maintenance_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#12112 #name: "maintenance_token" #value: null #domain: null #expire: 1 #path: "/" #secure: false #httpOnly: true -raw: false -sameSite: null -secureDefault: false } |
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 03 Apr 26 10:11:41 +0900" |
| Last used | "Fri, 03 Apr 26 10:11:57 +0900" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| TagExDx_active_category_id | "1" |
| _csrf/Eccube\Form\Type\AddCartType | "EZodxHqndvVd0kNvQ4bgBm0B0Mvc-gkHVjGSgQQ_Uxs" |
| _csrf/_token | "GLgTC-8YtOJ5u4JYw-tD2aNej4jiFyRl8xYe2ieN6v4" |
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/test_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DATABASE_CHARSET | "utf8mb4" |
| DATABASE_SERVER_VERSION | "5.7.39-0ubuntu0.18.04.2" |
| DATABASE_URL | "mysql://super:Super00%40password@localhost/eccubedb_test" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/test_html" |
| ECCUBE_ADMIN_ALLOW_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_DENY_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_ROUTE | "ecadmin" |
| ECCUBE_AUTH_MAGIC | "BV5pG2HNzTOHztqX2I8dzLnW31GT2xPA" |
| ECCUBE_COOKIE_PATH | "/" |
| ECCUBE_FORCE_SSL | "0" |
| ECCUBE_LOCALE | "ja" |
| ECCUBE_TEMPLATE_CODE | "paw20210401" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en-us,en;q=0.5" |
| HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=0" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "XSRF-TOKEN=eyJpdiI6ImRkQnd3QkhQRzF4dlk1ZjA4aEQyamc9PSIsInZhbHVlIjoiVzFUdzZCRnJ1K2hvenNEenZJY0lHS1Q1MjZRenVBbk5vYlhmYlJmTW5zaFlIeU9QR0xGZ1d5UGJ3aUR6QXI5dE02MW93NE9HbHFBSXNpTDlUNnpzSnpFNGxKMUg1YmVwL2tXSENxK1FRMW9tOXFkeXo0S3dtcFdYRUMwbUZ4ZC8iLCJtYWMiOiI4YmYwZWRmMzc5MTliYTVhMDYwNGNjZGZiYjczYzk5MDQyYTNkZDMzMTg3ZDVjOTY2MWIyZmJjMjgwNzRhMmZhIiwidGFnIjoiIn0%3D; psadmin_session=eyJpdiI6Ik55dnEyakl2U21ER0VmcTlOM1QzR1E9PSIsInZhbHVlIjoicW1RbUFpN3d1ZStSZmJzay9yaHdZSjJaRlJLMW5PTEk0VGxtWDBUNEZmNjlmV0E3R2hnVkErYzlhMGxMaWVhbzByVzY2eHU5SHAzeXZ6SHlERDUrZFRpOTljMmIvZTVBOW85VTIycVpUY1pteXAxQjdoY0NVamlWcGtaZlp1THQiLCJtYWMiOiI3YmFmZDc0YTU3NWIxYTgxZGVkMGRmZGI3NzA3MTYyZTIyMmVkZTkyMzczN2I3NDVmODQxYzg0NTM2Y2NjZGI4IiwidGFnIjoiIn0%3D; eccube=h0ods6o55b6r1ucp36rh8l476g" |
| HTTP_FORWARDED | "for="216.73.216.164";host="test.pcshop.jpn.com";proto=http" |
| HTTP_HOST | "test.pcshop.jpn.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-nf685 (squid/6.10)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.164" |
| MAILER_DSN | "gmail://pcshoppaw2001@gmail.com:ustloxpscsbwjoaq@localhost?encryption=tls&auth_mode=oauth" |
| OAUTH_AUTH0_CLIENT_ID | "zUc7fZmcZZbgAIlOXUy08kUSlJlNiSvJ" |
| OAUTH_AUTH0_CLIENT_SECRET | "QlHaDUVYAmDgHn-pM_WcbiPW1v7MdkNHzQJ-_q8EDqSRcxbGCceSdJwj7-8SvmlX" |
| OAUTH_AUTH0_COOKIE_SECRET | "aa5e31e66874a163652583a2aa1d92f90c4a96aa98736a02481345caf18719bc" |
| OAUTH_AUTH0_CUSTOM_DOMAIN | "dev-plsv7qis63vblgdl.us.auth0.com" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PATH_INFO | "" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "category_id=1&pageno=9" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/products/list" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "55051" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775178717 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775178717.2658 |
| REQUEST_URI | "/block/search_product" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/test_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "133.167.98.24" |
| SERVER_ADMIN | "ishida@starwish.com" |
| SERVER_NAME | "test.pcshop.jpn.com" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at test.pcshop.jpn.com Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| TRUSTED_HOSTS | "^test\.pcshop\.jpn\.com$" |
Parent Request
Return to parent request (token = dbe0ec)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\ProductController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.customer" |
| _route | "product_list" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_customer" |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#1779 #template: "Product/list.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
| seo_Category | Eccube\Entity\Category {#1954 -id: 1 -name: "パソコン" -hierarchy: 1 -sort_no: 165 -create_date: DateTime @1658656506 {#1920 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -update_date: DateTime @1658656576 {#1927 : 2022-07-24 18:56:16.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -ProductCategories: Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#12161 …} -Children: [ 12 => Eccube\Entity\Category {#2043 -id: 12 -name: "中古パソコン" -hierarchy: 2 -sort_no: 126 -create_date: DateTime @1658656506 {#2025 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -update_date: DateTime @1658656506 {#2026 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -ProductCategories: Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#12170 …} -Children: [ 47 => Eccube\Entity\Category {#2048 -id: 47 -name: "中古ノート" -hierarchy: 3 -sort_no: 119 -create_date: DateTime @1658656506 {#2041 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -update_date: DateTime @1658656506 {#2042 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -ProductCategories: Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#12181 …} -Children: [] -Parent: Eccube\Entity\Category {#2043} -Creator: Proxies\__CG__\Eccube\Entity\Member {#1936 …} } 48 => Eccube\Entity\Category {#2057 -id: 48 -name: "中古デスクトップ" -hierarchy: 3 -sort_no: 118 -create_date: DateTime @1658656506 {#2055 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -update_date: DateTime @1658656506 {#2056 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -ProductCategories: Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#12173 …} -Children: [] -Parent: Eccube\Entity\Category {#2043} -Creator: Proxies\__CG__\Eccube\Entity\Member {#1936 …} } 49 => Eccube\Entity\Category {#2064 -id: 49 -name: "中古・その他" -hierarchy: 3 -sort_no: 1 -create_date: DateTime @1658656506 {#2062 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -update_date: DateTime @1658656506 {#2063 : 2022-07-24 18:55:06.0 Asia/Tokyo (+09:00) } -ProductCategories: Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#12160 …} -Children: [] -Parent: Eccube\Entity\Category {#2043} -Creator: Proxies\__CG__\Eccube\Entity\Member {#1936 …} } ] -Parent: Eccube\Entity\Category {#1954} -Creator: Proxies\__CG__\Eccube\Entity\Member {#1936 …} } ] -Parent: null -Creator: Proxies\__CG__\Eccube\Entity\Member {#1936 …} +"seo_title": "パソコン 在庫一覧" +"seo_another": null +"seo_description": "パソコンの在庫一覧を随時更新しています" +"seo_keywords": "パソコン,激安商品,中古,販売,買取,通販" +"seo_canonical": null +"og_title": "パソコン 在庫一覧" +"og_description": null +"og_site_name": null +"og_type": "article" +"og_url": null +"og_image": null +"og_image_metatag": false } |
| seo_link_next | "" |
| seo_link_prev | "?category_id=1&pageno=8" |
| seo_subtitle | "パソコン" |
| seo_title | "" |