MypageController :: login
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\Mypage\MypageController::login" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.customer" |
| _route | "mypage_login" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_customer" |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#1638 #template: "Mypage/login.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| authorization | "" |
| cache-control | "max-age=259200" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "eccube_product_history=%5B%2230201%22%5D; eccube=lcb3b6a4riq9qih68sedh9gpm6" |
| host | "test.pcshop.jpn.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-nf685 (squid/6.10)" |
| x-forwarded-for | "10.1.115.38" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Thu, 02 Apr 2026 23:31:47 GMT" |
| set-cookie | "maintenance_token=deleted; expires=Wed, 02-Apr-2025 23:31:46 GMT; Max-Age=0; path=/; httponly" |
| x-debug-token | "3c40da" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| eccube | "lcb3b6a4riq9qih68sedh9gpm6" |
| eccube_product_history | "["30201"]" |
Response Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| maintenance_token | Symfony\Component\HttpFoundation\Cookie {#1910 #name: "maintenance_token" #value: null #domain: null #expire: 1 #path: "/" #secure: false #httpOnly: true -raw: false -sameSite: null -secureDefault: false } |
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 03 Apr 26 08:31:42 +0900" |
| Last used | "Fri, 03 Apr 26 08:31:46 +0900" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/Eccube\Form\Type\AddCartType | "mtYcq_fnyzcfjBFH_emSy8vSfRhvvPZnCJ8ESMuOwu0" |
| _csrf/Eccube\Form\Type\Front\CustomerLoginType | "KLZNohjzKo70ULN9MFBtZDGMnyj6y7EjOYD493XonbU" |
| _csrf/_token | "4yifqmHBuoRX4k65ydOkTvyzhe4RWIx5KsZWz64bItM" |
| _csrf/authenticate | "l1oSn11I6UifdmwAuPPkFh7tAbnkqm28ny5mOvsFRjA" |
| _security.customer.target_path | "http://test.pcshop.jpn.com/mypage/favorite" |
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/test_html" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DATABASE_CHARSET | "utf8mb4" |
| DATABASE_SERVER_VERSION | "5.7.39-0ubuntu0.18.04.2" |
| DATABASE_URL | "mysql://super:Super00%40password@localhost/eccubedb_test" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/test_html" |
| ECCUBE_ADMIN_ALLOW_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_DENY_HOSTS | "[]" |
| ECCUBE_ADMIN_ROUTE | "ecadmin" |
| ECCUBE_AUTH_MAGIC | "BV5pG2HNzTOHztqX2I8dzLnW31GT2xPA" |
| ECCUBE_COOKIE_PATH | "/" |
| ECCUBE_FORCE_SSL | "0" |
| ECCUBE_LOCALE | "ja" |
| ECCUBE_TEMPLATE_CODE | "paw20210401" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=259200" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "eccube_product_history=%5B%2230201%22%5D; eccube=lcb3b6a4riq9qih68sedh9gpm6" |
| HTTP_HOST | "test.pcshop.jpn.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-nf685 (squid/6.10)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "10.1.115.38" |
| MAILER_DSN | "gmail://pcshoppaw2001@gmail.com:ustloxpscsbwjoaq@localhost?encryption=tls&auth_mode=oauth" |
| OAUTH_AUTH0_CLIENT_ID | "zUc7fZmcZZbgAIlOXUy08kUSlJlNiSvJ" |
| OAUTH_AUTH0_CLIENT_SECRET | "QlHaDUVYAmDgHn-pM_WcbiPW1v7MdkNHzQJ-_q8EDqSRcxbGCceSdJwj7-8SvmlX" |
| OAUTH_AUTH0_COOKIE_SECRET | "aa5e31e66874a163652583a2aa1d92f90c4a96aa98736a02481345caf18719bc" |
| OAUTH_AUTH0_CUSTOM_DOMAIN | "dev-plsv7qis63vblgdl.us.auth0.com" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/mypage/login" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.164" |
| REMOTE_PORT | "47597" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775172707 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775172707.4118 |
| REQUEST_URI | "/mypage/login" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/test_html/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "133.167.98.24" |
| SERVER_ADMIN | "ishida@starwish.com" |
| SERVER_NAME | "test.pcshop.jpn.com" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at test.pcshop.jpn.com Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| TRUSTED_HOSTS | "^test\.pcshop\.jpn\.com$" |
Sub Requests 4
SearchProductController :: index (token = 383e81)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\Block\SearchProductController::index" |
| _route | "block_search_product" |
| _route_params | [] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#1968 #template: "Block/search_product.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
RefineNewProductController :: index (token = 3b7035)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Plugin\RefineNewProduct42\Controller\RefineNewProductController::index" |
| _route | "block_refine_new_product" |
| _route_params | [] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#9074 #template: "Block/refine_new_product.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
RefineCheckItemController :: index (token = bc6b4b)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Plugin\RefineCheckItem42\Controller\RefineCheckItemController::index" |
| _route | "block_refine_check_item" |
| _route_params | [] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#9899 #template: "Block/refine_check_item.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
SearchProductController :: index (token = 92612f)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Eccube\Controller\Block\SearchProductController::index" |
| _route | "block_search_product" |
| _route_params | [] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#1968 #template: "Block/search_product.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |